W imieniu Business Club Szczecin,serdecznie zapraszamy członków naszego Stowarzyszenia na spotkanie dotyczące ochrony własności intelektualnej oraz technologii IT.

Kiedy: czwartek, 4 października 2018 o godzinie 18.00
Miejsce: Siedziba Business Club Szczecin przy pl. Batorego w Szczecinie

Czy Dariusz Michalczewski „obronił” Tigera? Jak bronić się przed nieuczciwą konkurencją? Jak zabezpieczyć swoje pomysły przed wejściem na zagraniczne rynki? Na spotkaniu dowiesz się, dlaczego ochrona znaków towarowych i wynalazków jest istotna oraz jak możesz zaplanować krajowe i międzynarodowe działania w tym zakresie. Dowiesz się także, jak pozyskać na nie dofinansowanie.

Porozmawiamy również o tym, na ile nowoczesne (a jednocześnie proste) narzędzia informatyczne pomagają prowadzić Twój biznes i dlaczego warto w nie inwestować. Dowiesz się, w jakich sektorach branży informatycznej działają firmy zrzeszone w Klastrze IT oraz dlaczego współpraca z lokalnymi partnerami jest korzystna dla Twojego biznesu.

Prelegenci:

Rafał Malujda

Radca prawny i rzecznik patentowy, specjalista w branży IT i sektorze morskim. Obronił pracę magisterską pt. „Die Rolle des rechts im Mediations- i Schiedsverfahren” w Rostocku, w Niemczech, a także ukończył kurs Prawa Unii Europejskiej organizowany przez Uniwersytet w Cambridge. Współautor Poradnika dla instytucji badawczo-rozwojowych, członek sieci prawnej fsfe.org. Pełni funkcję rzecznika patentowego Akademii Morskiej w Szczecinie, jest członkiem grupy roboczej w ramach Zespołu ds. innowacyjnych technologii morskich oraz ds. ram prawnych funkcjonowania Przemysłu 4.0. przy Ministerstwie Rozwoju, a także członkiem zarządu Klastra IT

 

Katarzyna Witkowska

Członek zarządu Klastra IT, menedżer ds. rozwoju w Technoparku Pomerania. Konsultantka ds. innowacji. Założycielka i wieloletnia prezes Klastra IT – stowarzyszenia 90 firm informatycznych działających na Pomorzu Zachodnim. Współtworzy i konsultuje strategie z obszaru wdrażania i finansowania innowacji oraz rozwoju biznesu.
Ekspertka oceniająca biznesplany startupów i młodych firm. Praktyk w dziedzinie kreowania nowych usług dla biznesu, budowania relacji z kooperantami oraz rozwoju organizacji okołobiznesowych. Inicjatorka wydarzeń promujących przedsiębiorczość technologiczną.